Jdi na obsah Jdi na menu
 


ASUS Eee PC čekají příští rok novinky

2. 1. 2009

Rozsáhlá rodina netbooků ASUS Eee PC se dočká v příštím roce několik novinek, z nichž značná část se ukáže na lednové výstavě CES.

Představeny budou dlouho očekávaná Eee PC s dotykovou obrazovkou, a to v obou velikostech s 8,9" i 10,2" úhlopříčkou. Oba modely budou mít displej uchycený středovým kloubem, takže z netbooku půjde jednoduše vytvořit tablet. Asustek navíc pracuje na aplikacích, které budou využívat možnosti dotykového ovládání - půjde tak například o kreslení volnou rukou, editaci fotek apod. Tyto Eee PC by měly být stále vybaveny operačním systémem Windows XP Home, tudíž podpora aplikací pro tablety není jistá.

Dále se dočkáme nových netbooků designově vycházejících z modelů S101 a 1002HA. Některé z těchto novinek by měl ASUS vystavovat na CES, přičemž do prodeje by se měly všechny dostat v první polovině roku 2009. Většina z nich bude osazována klasickým pevným diskem namísto SSD. Neobjeví se ani Eee PC s procesorem Intel Atom série Z500, jako je tomu u některých konkurentů. Osvěžení na poli procesorů se očekává až ve třetím čtvrtletí, kdy Intel uvede novou generaci procesorů Atom.

Postupem času z trhu vymizí také nejstarší 7" Eee PC a žádné nové modely s tímto displejem se již neobjeví. Zároveň bude zredukován počet modelů Eee PC tak, aby kupující měli usnadněný výběr. V nabídce tedy zůstane zřejmě pouze jeden high-endový model, dvě středně vybavené verze a 1-2 nejlevnější modely. Asustek rovněž nemá v plánu vyrábět Eee PC s obrazovkou větší než 10,2". Pozornost se bude soustředit na nejoblíbenější 8,9" a 10,2" netbooky, u nichž se předpokládá prodej 80% s operačním systémem Windows XP Home, zbylých 20% získá Linux.

Zdroj: fudzilla.com

 

Náhledy fotografií ze složky asus eee

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář